Історія готелю

А Ви знаєте, чому готельно-ресторанний комплекс «AllureInn» розташований саме у будинку №6 Центральної площі? Цікавим є той факт, що його доволі довга історія нерозривно пов’язана з готельною діяльністю.


Ще у XVIII ст. на місці будинку №6 Центральної площі стояв двоповерховий дерев’яний зруб, на другому поверсі якого розміщувався готель. Цікавим також є той факт, що у роки перебування Буковини під владою Австрії будинок мав дев’ятий номер.


У середині XIX ст. головну площу Чернівців почали забудовувати добротними цегляними та кам’яними спорудами. Оскільки дерев’яна споруда на розі Центральної площі та вулиці Руської аж ніяк не підпадала під загальний стиль, власник вирішив знести стару будівлю і на її місці звести таку, яка відповідала б вимогам часу та доповнювала архітектурний ансамбль центральної частини міста. Тоді з’явилася нова триповерхова кам’яниця на міцному фундаменті, з великими винними погребами та арочними перекриттями. На той час це був перший на площі триповерховий будинок. Тоді власники будинку облаштували великі винні погреби, саме там, де зараз знаходяться декілька залів ресторану «AllureInn».


У другій половині XIX ст. багато відомих архітекторів працювали над створенням вишуканих проектів, щоб додати привабливості головному майдану Чернівців. Більшість його споруд добудовували ще на один (третій) поверх. А верхні поверхи будівель Центральної площі було прикрашено різними фронтнами, балконами, пілястрами, арками, капітелями, балюстрадами, сандриками та напівколонами. Особливої привабливості додали балкони з металевими кованими поручнями.

 

У більшості будинків на Центральній площі тоді заснували готелі – загалом сім. У номері шостому, де зараз розташований готельно-ресторанний комплекс «AllureInn», тоді розмістився готель «Гуцул». Незважаючи на те, що він одним з найменших порівняно з сусідніми, готель мав просторий заїжджий двір – так званий «ган», в якому подорожні торгівці, влаштувавшись на ночівлю, а також могли залишити своїх коней чи волів у спеціально обладнаних конюшнях.

 

Готель «Гуцул» був відомим на Буковині своєю гостинністю. В одній із перших буковинських газет «Добрі ради», яка виходила як журнал на чолі з редактором Іваном Данилевичем, можна прочитати чимало цікавої інформації про історію будинку, де зараз розташований «AllureInn». Зокрема, у шостому номері цієї газети за 1889 рік можна віднайти відомості про те, що будинок був власністю родини Кіслінгерів – Фрукен.

 

Перший поверх будинку №6 Центральної площі не раз перебудовувався. Для поліпшення його зовнішнього вигляду додавали різноманітні архітектурні елементи, добудували й невеличкий балкончик з кованими бильцями над головним входом.

 

З 1906 року тут розміщувався магазин з продажу різних друкарських паперів, власником якого був Леон Кеніг.

 

У 1908 році в цьому будинку відкрилась ювелірна майстерня Карла Шульца.

 

З 1910 року – це магазин з продажу чоловічих та жіночих костюмів європейського зразка, зокрема паризьких та німецьких моделей.

 

Славнозвісний Песо Розенбаум, який займався продажем модних зарубіжних моделей дамських корсетів різних розмірів, став власником будинку у 1912 році.

 

У 1930 році в одному з приміщень відкрили ювелірну крамницю, що належала Філіппу Меділанському. Також на одному із поверхів пацієнток з жіночими недугами приймала відомий лікар Марія Молдован – Ісопеску.

 

Фірма «Механіка» під керівництвом інженера Армонда Руайха розмістилась у будинку №6 в 1937 році.

 

За радянської влади будинок націоналізували і передали другий та третій поверхи під житлові помешкання. На першому поверсі спочатку працювала механічна майстерня, де гострили ножі та ножиці, потім відкрили магазин з продажу пиріжків та морозива, далі знову діяла майстерня, але вже з ремонту музичних інструментів, згодом – велика годинникова майстерня, яка займала три кімнати. Тут не тільки ремонтували годинники, що вийшли з ладу, а й виготовляли окремі деталі до них. Певний період після війни вона була єдиною на все місто.

 

У напівпідвальному приміщенні з боку вулиці Руської, де ще не так давно розміщувалось відоме на всі Чернівці кафе-мітетейна, де торгували натуральним молдавським вином і готували смачні страви буковинської кухні. Вхід до кафе раніше був прямо з вулиці Руської, невдовзі його перенесли за ріг будинку.

 

Після реконструкції, яку завершили в жовтні 2013 року, кутова будівля Центральної площі Чернівців гармонійно доповнює загальний архітектурний ансамбль міста.

 

Відкриваючи готельно-ресторанний комплекс «AllureInn», доречі єдиний на Центральній площі міста, нинішні власники будинку, намагалися зберегти його зовнішній вигляд близьким до первісного. Вони зробили все, щоб повернути будівлі її історичне призначення – створювати затишок та доброзичливу атмосферу, а головне – стати символом гостинності, завжди притаманної буковинцям.